Program

IMG_20160518_175908

Msza Święta na Otwarcie (wtorek, 26.07)

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie oficjalnie rozpocznie Msza Święta na Otwarcie, której przewodniczyć będzie biskup miejsca – Ks. Kard. Stanisław Dziwisz. W Krakowie 2016 roku będzie miała ona miejsce we wtorek popołudniu – 26 lipca.

Ceremonia Powitania (czwartek, 28.07)

Ważnym momentem jest pierwsze spotkanie z Ojcem Świętym, czyli Ceremonia Powitania, która jest czasem szczególnej radości z powodu obecności Namiestnika Chrystusowego i wspólnej z Nim modlitwy. To nabożeństwo ze słuchaniem Słowa Bożego i pierwszym przemówieniem Ojca Świętego. Podczas ŚDM w Krakowie pierwszy raz ujrzymy Papieża Franciszka w czwartek 28 lipca 2016 roku.

Droga Krzyżowa (piątek, 29.07)

W piątek odbędzie się Droga Krzyżowa, która podkreśla wymiar pokutny ŚDM. Krzyż ŚDM zwykle niesiony jest w procesji, a młodzi idą wyznaczoną trasą, dając świadectwo swojej wiary (czasami Droga Krzyżowa trwa równocześnie w kilku różnych miejscach w mieście). Młodzież z całego świata spotka się z Chrystusem Ukrzyżowanym w Krakowie i odprawi to nabożeństwo 29 lipca 2016 roku.

Czuwanie z Ojcem Świętym (sobota, 30.07)

Najbardziej osobistym momentem jest czuwanie z Ojcem Świętym. To wyjątkowo intensywny czas modlitwy i spotkania z Chrystusem, pełen skupienia i radości. Uczestnicy spotkania razem z Ojcem Świętym będą modlić się przed Najświętszym Sakramentem w sobotni wieczór 30 lipca w Brzegach na polach Campus Misericordie.

Msza Święta Posłania (niedziela, 31.07)

31 lipca 2016 roku przyjdzie czas na Mszę Świętą Posłania, która celebrowana będzie przez Ojca Świętego. Jest to uroczyste podsumowanie ŚDM. Podczas tej Eucharystii Papież „posyła młodych na cały świat”. Na sam koniec, w trakcie modlitwy Anioł Pański, Ojciec Święty Franciszek – tradycyjnie – ogłosi miejsce i datę kolejnych Światowych Dni Młodzieży.

Spotkanie powołaniowe z Kiko (poniedziałek, 1.08)

Spotkanie gromadzące młodych z Drogi Neokatechumenalnej rozpocznie się około godziny 15.00 na krakowskich Błoniach. Wraz z inicjatorami Drogi i przewodniczącym kardynałem Dziwiszem będziemy słuchać Dobrej Nowiny i prosić Boga o owoce tego świętego czasu.

Wiecej informacji na oficjalnej stronie ŚDM

https://www.krakow2016.com/program